Реагент анти-с купити у інтернет-магазині АЛВІМЕДИКА Украина

Реагент анти-с

Диагностический моноклональный реагент анти-С для определения группы крови  человека по системе Rhesus.

Опис

Інструкція  з медичного застосування

Діагностичний моноклональний реагент анти-с

 для визначення груп крові людини за системою Rhesus

 

Основні властивості

Реагент для визначення  групи крові людини за системою Rhesus містить моноклональні анти-с  антитіла  IgM проти антигену с еритроцитів людини.

Склад

Анти-с - людський моноклональний IgM.

Форма випуску

Діагностичний моноклональний реагент у рідкому вигляді.

Призначення

Діагностичний моноклональний реагент анти-с IgM призначений для  визначення с антигенів еритроцитів людини за допомогою прямої реакції аглютинації та її модифікації. Призначено для діагностики in vitro.

При застосуванні діагностичного моноклонального реагенту для визначення групи крові людини за системою Rhesus анти-с слід керуватися даною Інструкцією, а також "Інструкцією з визначення груп крові  за системами АВ0, резус та імунних антитіл ", затвердженої наказом  МОЗ України № 164  від 05.07.1999 р.

Необхідні застереження та умови проведення досліджень

Вихідний матеріал, з якого були отримані усі клітинні лінії, був тестований та дав негативну реакцію на НІV, HbsAg  та HCV.

Робота із зразками крові, що досліджуються діагностичними моноклональними реагентами, потребує дотримання  заходів безпеки, які передбачені для роботи з необстеженою кров?ю.

Визначення групи крові за системою Rhesus за допомогою реагенту анти-с проводиться у нативній, або стабілізованій з використанням   консервантів (глюгіцир, цитроглюкофосфат, гепарин та ін.) капілярній або венозній крові. 3 -5% завис еритроцитів для дослідження готують в 0,9% розчині NaCl.

Визначення групи крові проводиться у приміщенні з достатнім освітленням за температури 18 - 25?С.

Моноклональні реагенти не слід зберігати відкритими, бо при висиханні їх активність  знижується.

Не слід користуватися моноклональними реагентами, якщо вони мають нерозчинний осад або помутніння.

Для кожного реагенту використовують окрему промарковану  піпетку.

Матеріали та обладнання, які використовуються при визначенні груп крові (планшети, пластинки, палички та ін.), після роботи слід ретельно мити та висушувати.

 

Спосіб застосування

Визначення антигену с системи Rhesus проводять за загальноприйнятимиметодами виявлення антигенів еритроцитів і можуть використовуватись будь-які модифікації реакції прямої аглютинації:  в пробірках, на площині, в мікроплатах.

Тест в пробірках

Одну краплю  3-5% завису еритроцитів змішують з 2  краплями   моноклонального реагенту анти-сIgM. Пробірку струшують до повного перемішування реагентів, після чого центрифугують при  швидкості 1000 обертів на хвилину протягом 60 секунд. Допускається попередня (перед центрифугуванням) інкубація при кімнатній температурі або за температури 37оС протягом 30 хвилин. Обережно струшують осад в пробірках. У разі негативного результату осад еритроцитів легко розбивається, створюючи гомогенну непрозору суспензію.

Якщо результат позитивний, осад не розбивається, залишаючись у вигляді одного або декількох великих аглютинатів на тлі прозорої рідини.

Тест на площині

На  пластинку з поверхнею, яка змочується, наносять 2 краплі  реагенту анти-сIgM.  Поруч наносять краплю  крові, що досліджується, змішують скляною паличкою з реагентом та спостерігають за реакцією при слабкому похитуванні пластинки. Результати реакції підлягають обліку через 5 хвилин, тому що з еритроцитами, які несуть слабкий с-антиген, реакція відбувається повільніше.

Тест в мікроплаті

У лунку круглодонної мікроплати вносять 1 краплю  реагенту анти-с IgM та 1 краплю 3- 5% завису еритроцитів, що досліджуються, ретельно перемішують.  Центрифугують при швидкості 1000 обертів за хвилину протягом  60 секунд, або інкубують 30 хвилин за температури  20 - 27?С.

Перед врахуванням результату злегка струшують мікроплату.  Якщо результат негативний, осад розбивається у вигляді рівномірного забарвлення рідини. У разі позитивного результату осад залишається у вигляді великих аглютинатів.

Врахування результатів необхідно проводити у прохідному світлі з дзеркалом або з використанням спеціального обладнання, наприклад, апарату автоматичного обліку мікроплат.

Контроль специфічності реакції аглютинації

Для контролю специфічності реакції аглютинації (незалежно від методики дослідження) до кожної серії еритроцитів, що досліджуються, необхідно включати стандартні с-позитивні та с-негативні еритроцити. При визначенні с-антигену бажано також включати зразки зі слабко вираженим с-антигеном.

 

Методи дезинфекції

По завершенню роботи відходи, що виникають при проведенні дослідження,  та відпрацьований посуд  підлягають дезинфекції.

Для проведення дезинфекції додати до відходів   препарат Гіпохлоріт кальцію (сухий порошок, марки НГК, ГКТ), або інші хлорвміщуючі реагенти, які дозволені МОЗ України для застосування в медичної практиці в  співвідношенні згідно інструкції по застосуванню. Витримати в щільно закритому посуді протягом 60 хв. По завершенню експозиції тверді відходи знешкодити. Рідкі відходи  видалити в каналізацію, змивши великою кількістю води. Посуд,  в якому  проводилась дезинфекція, ретельно вимити мильно-содовим  розчином, сполоснути великою кількістю води, висушити.  Посуд для знезараження відходів має бути промаркованим і використовуватися лише для цілей дезинфекції. Лабораторний посуд після знезараження підлягає стерилізації в сухожаровій шафі в режимі 100°С протягом 60 хв. (Наказ МОЗ України №120 від 25.05.2000 р. “Порядок профілактики перинатальної трансмісії ВІЛ та попередження розповсюдження ВІЛ в акушерських стаціонарах”).

 

Умови зберігання та транспортування

В сухому захищеному від світла місці за температури 2 - 8°С. Допускається зберігання за  температури до

22?С не більш ніж 10 діб. Після розкриття флакон зберігати за температури 2 - 8?С не більше 30 діб.

Термін придатності - 2 роки.

Пакування

Моноклональні  реагенти розлиті по 5 та 10 мл у скляні флакони, закриті гумовими пробками та завальцьовані алюмінієвими ковпачками;  по 5 та 10 мл у флакони з поліпропілену, закриті кришками або кришками з крапельницями.

Флакони з реагентами разом з інструкцією з застосування вкладають в коробку з картону.

 

Сертифікат ISO 8O018 ISO/IEC17021 згідно з ДСТУ ISO 13485:2005(ISO 13485:2003, IDT) виробництво та реалізація виробів медичних для invitroдіагностики

ТУ У 24.4-36816271-001:2010, Сертифікат Державної реєстрації № 9912/2010 від 09.12.2011р.

Деталі товару

Доданий до порівняння